Czy warto robić stronę www samemu, na szablonie za pomocą kreatora?

Podobno tanim, szybkim i wygodnym rozwiązaniem jest wykupienie usługi samodzielnego kreowania swojej strony www. Chciałam zaprezentować porównanie efektów wielu godzin własnej pracy na takim szablonie z pracą wykonaną przez profesjonalistę.

Przed:

Strona stworzona w kreatorze

Strona Pracowni Badań Archeologicznych Dantiscum. Strona stworzona z wykorzystaniem szablonu na platformie dużej firmy hostingowej przez właściciela firmy.

Po:

Odświeżona strona stworzona przez epidot.pl

Na nowej stronie wykorzystałam dotychczasowe elementy identyfikacji wizualnej – istniejące logo i typografię. Postarałam się dopasować do tej identyfikacji nowy wygląd strony. Zadbałam przede wszystkim o przejrzystość prezentacji tekstu. Zdjęcia i grafiki są te same. W odświeżaniu strony nie była konieczna ingerencja grafika, co pozwoliło zmniejszyć koszty a jednocześnie osiągnięty efekt wizualny jest atrakcyjny, czytelny i nowoczesny. Firma dysponowała świetnymi zdjęciami, w doskonałej rozdzielczości, które wykorzystałam do uatrakcyjnienia wyglądu strony i sprecyzowania jej przekazu – klient powinien być w stanie jak najszybciej ocenić czy trafił w miejsce w sieci, którego szukał. Strona jest bardzo prosta graficznie – prostota nie oznacza spadku atrakcyjności.

Miesięczne koszty utrzymania strony stworzonej za pomocą kreatora są za pewne niższe niż koszty wdrożenia profesjonalnej strony. Należy jednak rozważyć istnienie strony w perspektywie co najmniej 2 – 3 lat. Zaczynają się wtedy pokazywać wady stron tworzonych samodzielnie w kreatorach:

– słabe możliwości rozbudowy strony na kreatorze – platformy oferowane w ramach kreatorów nie oferują wszystkich możliwości kontaktu z klientem jakie daje współczesny internet – media społecznościowe, slideshowy, atrakcyjne galerie zdjęć, dodawanie aktualności. Wszystkie te możliwości daje najbardziej rozpowszechniona platforma dla stron www – WordPress.

– czas poświęcony na naukę kreatora – z mojego doświadczenia wynika, że każda firma hostingowa tworzy swój kreator, który ma mało intuicyjny interefejs i bardzo dużo ograniczeń, które utrudniają edycję a czasem uniemożliwiają całkowicie osiągnięcie zamierzonego efektu mimo bardzo wielu godzin pracy poświęconych na tworzenie strony w kreatorze.

Więcej o stronach www dla małego biznesu również tu:

Strona internetowa firmy. Wybór domeny.

Strona internetowa firmy

Moje portfolio: www.epidot.pl

 

Tagi

Kategorie

Ostatnie wpisy

Archiwa

Anna Zajączkowska Opublikowane przez:

Jeden komentarz

Brak możliwości komentowania.